Hogyan zajlik a klíma telepítése?

A klímaszereléssel kapcsolatban fontos tudni, hogy szigorú szabályozás vonatkozik arra, hogy kik szerelhetnek és értékesíthetnek klímaberendezéseket. Ehhez ugyanis szakirányú végzettségre és Nemzeti Klímavédelmi Hatósági regisztrációra van szükség. Aki ezzel nem rendelkezik, nem szerelhet fel klímát.

Felmérés és árajánlat

Mikor eldöntjük, hogy klímát szeretnénk az első kérdés mindig az, hogy melyik helyiségbe kerüljön. A felmérés során a helyiség méretéből és a ház adottságaiból meg lehet határozni, hogy milyen teljesítményű berendezést szükséges választani, hogy a kívánt hatékonyságok érjük el vele. Ezután egyeztetünk az ügyféllel a készülék típusáról. Amennyiben nincs elképzelése a megrendelőnek a márka kiválasztásában is segítünk.

A klímaberendezések a nagyobb teljesítményű háztartási gépek közé tartoznak, így elengedhetetlen a szakszerű elektromos csatlakozás kiépítése is. Mostanra szinte az összes klímának a kültéri egységét kell megtáplálni. Ezeket a gépeket is lehet dugvillával szerelni, de ha van rá mód, akkor egy külön kismegszakítóra kötve sokkal elegánsabb, ráadásul a gyártók is ezt ajánlják. Mivel villanyszereléssel is foglalkozunk ebben is tudunk segíteni, ha szükséges.

A felmérést követően tudunk a megrendelőnek pontos árajánlatot adni. Az árajánlat elfogadása esetén megtörténhet az időpont egyeztetése a szerelésre.

A telepítés folyamata

Az egyszerűbb telepítési folyamat is legalább 3 órát vesz igénybe.

A szerelés a beltéri egység tartólemezének falra történő felszerelésével kezdődik az előzetesen egyeztetett helyre. Minden klíma telepítéséhez legalább 1db faláttörésre van szükség (a mi esetünkben ez egy 57mm átmérőjű furat), amin keresztül a beltéri és kültéri egységet összekötő szigetelt kalorikus csövek, elektromos vezetékek, valamint a kondenzvíz cső jut el a kültéri egységhez. Minden esetben ipari porszívót használunk a fúrások alkalmával, így szinte teljesen pormentes a szerelés. Amennyiben nincs szükség dekorcsatorna felszerelésére, ezzel a benti munkákkal készen is vagyunk. Természetesen ezek a csövek és vezetékek vakolat alatt is el lehet helyezni. Vakolat alatt elhelyezett csövek esetén kimarjuk a falat horonymaróval (porelszívással), majd a csöveket stukatúrgipsszel rögzítjük a falba. Ebben az esetben a festés után helyezzük fel a beltéri egységet és fejezzük be a szerelést, tehát több napos projektre kell számítani.

Ezután következik a kültéri egység tartókonzoljának felszerelése, a csövek és kábelek összekötése, majd a csőrendszer, nyomáspróbája, vákuumozása és a gép hűtőközeggel való feltöltése. A kültéri egység alapvetőn tartalmazza a hűtőközeget, de szükség lehet utántöltésre, ha hosszabb csőszakaszról van szó. A legtöbb berendezés alaptöltete 5m hosszú csőszakaszig elegendő.

Ha ezekkel megvagyunk, bemutatjuk a rendszer működését és elvégezzük a próbaüzemet.

Takarítás, szükséges dokumentumok átadása

Természetesen összetakarítunk magunk után, illetve munka közben is takarítunk folyamatosan. Ezután átadjuk a telepítési tanúsítványt, garanciajegyet és az egyéb készülékhez tartozó dokumentumokat.

A számlát elektronikusan küldjük a megadott e-mail címre. E-mail cím hiányában papírformában juttatjuk el az ügyfélhez.